Solucan Gübresi Üretimine Hibe Desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Solucan Gübresi Üretimine Hibe Desteği
Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesine 30 bin TL hibe verilecek, müracaatlar 11 Temmuz 2018 tarihine kadar uzatıldı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürlüğümüz ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) arasında imzalanan 'DOKAP Bölgesinde Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi İçin Aktarılacak Ödeneğin Kullandırılması, İzlenmesi ve Denetimine İlişkin Protokol' kapsamında; Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesine müracaatlar 6 Haziran 2018 tarihi itibariyle başlamıştı.

Soluca Gübresi HibeProje kapsamında İl Müdürlüğümüz ve DOKAP tarafından başvurusu uygun görülen yararlanıcılara, solucan gübre tesisi için satın alacakları, solucan besleme ünitesi, solucan yemi ve solucan için 30.000 ₺'ye kadar hibe verilecektir.

Projeye başvuran üreticilerde aranacak şartlar;

 1. Başvuru tarihi itibariyle çalışan olmamak. (Taahhütname alınacak)
 2. Başvuru tarihi itibariyle Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak. (Taahhütname alınacak)
 3. DOKAP tarafından verilmiş hiçbir hibe desteğinden yararlanmamış olmak. (Taahhütname alınacak)
 4. Sabit İkametgah, en az 50 m2 kapalı alan ve toplamda en az 1000 m2 alana sahip olmak. (İkametgah belgesi ve tapu fotokopisi alınacak)
 5. 3 yıl boyunca üretime devam edilecek olup, hiçbir şart altında başka kişiye devri ve satışı söz konusu olmayacaktır. Bu konuda taahhütname alınacaktır.
 6. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt şartlarını sağlamayan arazi ve kişiler projeden faydalanamayacaktır. (Tesisin kurulu olduğu tapuyu içeren güncel Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi alınacak)
 7. Kadın üreticilerin başvuruları öncelikle değerlendirilecektir.
 8. Üretime geçtikten sonra üretilen katı ve/veya sıvı solucan gübrelerinin piyasaya arz edilebilmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenmiş olan İşletme Onay veya Kayıt Belgesi ile Üretim İzni, Lisans ve Tescil Belgelerini alacağına dair taahhütname alınacaktır.

  Proje başvuru tarihleri;
  Başlangıç   : 06/06/2018
  Bitiş           : 11/07/2018 mesai bitimi
 1. Proje başvuru yeri; 

  Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü

  Desteklenecek Ekipman ve Ürünler
 • Solucan Besleme Ünitesi: Hidrolik piston veya başka bir sistemle çalışan sürekli akış sistemi-en az 5 m uzunluğunda ve 1 m genişliğinde olacak.
 • Solucan Yemi: 3 ton olacak
 • Solucan (Eisenia fetida): 100.000 adet olacak.

  Hibe tutarı; 
  Destek miktarı KDV dahil 30.000 ₺'den fazla olamaz. Bu bülten bahse konu protokol'ün 8'inci maddesinin 6'ncı fıkrası gereği ilgili kesimin bilgilenmesini sağlamak amacıyla yayınlanmıştır.

  İlgililere ilanen duyurulur. 
  Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü     
Anahtar Kelimeler:
Genç Çiftçi Hibe Desteği AçıklandıÖnceki Haber

Genç Çiftçi Hibe Desteği Açıklandı

7143 Sayılı Vergi Affı KanunuSonraki Haber

7143 Sayılı Vergi Affı Kanunu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar