Sosyal Tesis Gülal ile Güzelleşti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sosyal Tesis Gülal ile Güzelleşti
Alucra Kaymakamlığı tarafından yapılan Sosyal Konutlar Projesindeki eksiklikler araç gereçler TMSF Başkanımız sayın Muhiddin Gülal tarafından tamamlandı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2017 yılında başlanan Alucra Belediyesi ve Alucra Milli Eğitim Müdürlüğünden tahsis alınan arsa üzerine yapımı tamamlanan sosyal konutlarda en büyük eksiklik olan mobilya, beyaz eşya, güvenlik sistemleri ve her türlü mutfak araç gereçler TMSF Başkanımız sayın Muhiddin Gülal tarafından tamamlandı.

İlçe merkezinde 10 tanesi 55 m2, 3 tanesi 75 m2 olan 13 konutun vede sosyal tesisin bunların dışında Aktepe ve Çamlıyayla köylerindeki iki sosyal konutun her türlü tefrişatı TMSF Başkanımız Muhiddin Gülal tarafından gönderilen yaklaşık 600 bin TL değerindeki malzemelerle tamamlanarak yaşam alanları hazır hale getirildi. Kayseri'den ve Manisa'dan gelen 3 tır malzeme ile konutlar son model tefrişatlarla döşendi. Yaklaşık bir haftadır kurulumları süren mobilya ve beyaz eşya ekipmanları tek tek itina ile tamamlarak kullanılabilir hale getirildi. Yapılan bu proje sonucunda zor şartlarda yaşamını devam ettiren Alucralı ailelerimiz rahata kavuşup beraber vakit geçirip sıcak ilişkilerin oluşacağı ortamda yaşamlarına kavuşmuş olacaktır. Kaymakamlık görevlilerince burada yaşamını ikame ettireceklere gerekli gıda, sağlık, ısınma gibi ihtiyaçları karşılanacak ve huzurlu bir hayat sürmeleri sağlanacaktır.

Projenin başlamasından şu gelinen son noktaya kadar başta TMSF Başkanımız Sayın Muhiddin Gülal beye, Alucra Kaymakamları Ali Altınkaynak ve Hulusi Teke beyefendilere, yer tahsisini yapan Alucra Belediye Başkanımız Asım Kaymakçı beye, beton konusunda her türlü desteği sağlayan aynı zamanda İl Genel Meclis Üyemiz olan Durmuş Canikli beye, zemin parkelerini temin eden Mustafa Paça beye, elektrik malzemeleri temin eden Mustafa Meydancı beye, mutfak dolaplarını temin eden Ali Yöre beye, elektrik trafosu temin eden Mehmet Gülep beye, fayansları temin eden ALC inşaat firması sahiplerine, çevre aydınlatmasını temin eden İsmail Hastaoğlu beye, İlçe özel idare personellerine, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı personelleri Nurullah Bekiroğlu, Muhammet Raşit Çolaker, Tuba Şahin, eski personel Miraç Akmen'e, İşkur personellerine, projenin bu aşamaya kadar gelmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler:
Yine Mıcır Kazası!Önceki Haber

Yine Mıcır Kazası!

Ana Arterlerde Asfalt Çalışması BaşlıyorSonraki Haber

Ana Arterlerde Asfalt Çalışması Başlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar