Suyurdu Köyünde Baraj Projesine HAYIR!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Suyurdu Köyünde Baraj Projesine HAYIR!
Alucra Suyurdu köyünde yapılması planlanan HES projesine köylülerden büyük tepki geldi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Konuyla alakalı olarak Alucra Suyurdu Köyü Dernek Başkanı Harun Cıbız yaptığı açıklamada;

"İnsanların rızası dışında ve köy halkının menfaatleri yok edilmek isteniyor, konuyla alakalı bir hukuk mücadelesi başlatıldı. Sayın Valimiz başta olmak üzere Cumhurbaşkanımıza kadar mağduriyetimizi tüm yetkililere ileterek yapılması planlanan Suyurdu HES projesi ile köyümüzün tarım arazileri ve mesire alanlarının yok olduğunu kendileriyle paylaştık. HES projesini yapacak firma sahibinin Alucra damadı olması ve bu mağduriyeti görmemezi bizi ayrıca üzmüştür, kendileri ile birkaç defa iletişime geçmemize rağmen sonrasında irtibatı kestiler.

Şikayetlerimiz sonrası Giresun Valiliğince kurulan hakem heyeti köyümüzü ziyaret ettiler. İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Şahin başkanlığındaki hakem heyeti ve üyeleri Durmuş Canikli, Uğur Eraslan ile HES Projesini yapacak yüklenici firma mühendislerinin katıldığı toplantıda köy halkımızın mağduriyeti yetkililerinde gözleri önüne serilmiştir.

Biz Köy Muhtarlığı ve Köy Derneği olarak bu projenin köyümüze yapılmasını istemiyoruz, doğal güzelliği olan bir deremiz var onunla nerdeyse tüm tarım arazilerimizde su altında kalarak yok olacak. Bu konuda Suyurdu köylüleri olarak tam bir birliktelik ile hareket ediyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler:
AK Parti’de İlçe Başkanları ToplandıÖnceki Haber

AK Parti’de İlçe Başkanları Toplandı

Vali Bey'e Çağrımızdır!Sonraki Haber

Vali Bey'e Çağrımızdır!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar