Teröristler 19’uncu Kez Saldırdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Teröristler 19’uncu Kez Saldırdı
PKK/KCK terör örgütünün Karadeniz Açılım Grubu, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde son 13 ayda 19 eylem gerçekleştirdi. Teröristler en son ki saldırıyı önceki gün Gümüşhane’de yaptı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

PKK/KCK terör örgütünün Karadeniz Açılım Grubu, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde son 13 ayda 19 eylem gerçekleştirdi.

Saldırılarda 6 asker, 3 polis ve 1 işçi şehit oldu. 8 polis 6 asker ve 5 sivil de yaralandı. İstihbarat birimleri PKK/KCK terör örgütünün Karadeniz Bölgesi'nde toplam 19 kişiden oluşan 3 terörist grup barındırdığını tespit etti. Birinci grup Ordu-Giresun kırsalında, ikinci grup Gümüşhane-Trabzon kırsalında, üçüncü grup ise Artvin-Ardahan kırsalında faaliyet yürütüyor. Bu gruplara zaman zaman Tunceli, Iğdır ve Erzincan üzerinden takviye güç gönderiliyor. Bölgenin ormanlık olması gruplara hareket avantajı sağlıyor.

Son olarak Gümüşhane’de Görüldüler

Gümüşhane Valiliği’nden yapılan açıklamada önceki gün terör örgütü mensupları ile çatışmaya girdikleri bildirildi. Yapılan açıklamada,

"PKK/KCK terör örgütünün sözde Karadeniz açılım grubuna yönelik ilimizde yürütülen planlı operasyonlar neticesinde Gümüşhane ili Kürtün ilçesi Damlı köyü Yaylacık yaylası mevkiinde pusu faaliyeti yürüten jandarma timlerimizce 25.09.2016 günü saat 01.37'de 3 kişi oldukları değerlendirilen teröristle sıcak temas sağlanmıştır. Akabinde teröristler Yurttepe yaylası istikametine kaçmış ve yine o bölgede konuşlanmış diğer timlerimiz ile saat 02.28'de ikinci kez sıcak temas sağlanmıştır. Havanın aydınlanmasıyla arama tarama faaliyetleri icra edilmiş olup 1 adet kalaşnikof içinde 30 mermisi çatışma yaşanan bölgede bulunmuştur. Halen operasyon ve arama tarama faaliyetleri devam etmektedir" denildi.

Anahtar Kelimeler:
Kızıl Geyikler Subaşı Köyünde Önceki Haber

Kızıl Geyikler Subaşı Köyünde

Ordu'nun Dereleri Leşlere Mezar OlduSonraki Haber

Ordu'nun Dereleri Leşlere Mezar Oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar