TMSF’den 20 milyon TL Değerinde Tablet Desteği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TMSF’den 20 milyon TL Değerinde Tablet Desteği
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Giresun'a gelen TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, eğitime 20 Milyon TL destek olacaklarını açıkladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin cihaz ihtiyacının karşılanması için ilk etapta destek kampanyalarıyla temin edilen 60 bin tablet bilgisayarın öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldığını açıkladı.

Dağıtımı yapılacak olan 500 bin tablet bilgisayar için de tedarik sürecinin hızla devam ettiğini belirten Bakan Selçuk, kampanyaların başladığı günden bu yana en büyük kurumsal desteği açıklayarak 20 milyon liralık bütçe sunacaklarını ilan eden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal ile birlikte bugün Giresun'a gelerek Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu'ndaki öğrencilerle buluştu.

Ziyaretin ardından TMSF Başkanı Gülal ile birlikte kameralar karşısına geçen Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişle eş zamanlı olarak devam eden uzaktan eğitim çalışmalarındaki son durumu değerlendirdi.

Yaz aylarındaki altyapı yatırımlarıyla birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA)'nın kullanım oranlarının rekor seviyelere yükseldiğine dikkat çeken Bakan Selçuk, kullanım miktarı ve internet trafiği kriterlerine göre, eğitim alanındaki tüm siteler arasında dünyada birinci sıraya yükseldiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
TMSF’den Giresunlu Öğrencilere TabletÖnceki Haber

TMSF’den Giresunlu Öğrencilere Tablet

Alucra'da Sanayi Esnafı Toz ve Çamurdan KurtuluyorSonraki Haber

Alucra'da Sanayi Esnafı Toz ve Çamurdan...

Haber Yorumları

  • KÖYÜNÜN DELİSİ27-10-2020 09:50

    RABBİM DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN EN GÜZEL HİZMETLERİNİN DEVAMINI NASİP ETSİN İNŞALLAH DEVLET MİLLET EL ELE EN GÜZEL GÜNLERE

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar