Tohumlar Fidana Dönüşüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tohumlar Fidana Dönüşüyor
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliği çerçevesinde 'Tohum Ver Fidana Dönüşsün" projesi hayata geçti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin çevre, beden ve ruh sağlığını korumak, kişisel ve sosyal yaşamdaki bir kısım olumsuz alışkanlıklara alternatif çözüm önerileri geliştirmek, toplumda farkındalık oluşturmak, toprağa, ağaca, yaşama karşı farklı bakış açıları geliştirmek için başlatılan projede ana hedef öğrencilerimizin çevreye karşı olan duyarlılığını arttırmak, aidiyet duygu ve sorumluluğunu geliştirmek, bu sayede çevreyi seven koruyan ve ağaçlandıran bilinçli bireyler yetiştirmek.  

Tarım ve Orman Bakanlığımızca organize edilen "Geleceğe Nefes" etkinliği kapsamında fidan dikimi seferberliğine katılan öğrenci ve gençlerin yoğun ilgisini sayesinde öğrencilerimizin kendi fidanlarını yetiştirmeleri amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ünal Saraçoğlu tarafından öğrencilerimize fidan kapları ve tohumları teslim edildi.

Bu kapsamda öğrencielrimizin kendi fidanlarını kendilerinin yetiştirmesi sağlanacaktır.  

Fidanların dikimi ile ilgili Milli Eğitim Müdürü öğrencilere kısa bilgiler verdikten sonra okul tarafından fidanların dikimi ile ilgili bilgilerndirme videosu öğrencilere izlettirildi. Okul idarecileri, Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere Alucra Orman İşletme Şefliğine ve çalışanlarına bu anlamlı proje için teşekkürlerini iletti.

Anahtar Kelimeler:
İlçe Eşrafımızdan İrşadi Çakır Vefat EttiÖnceki Haber

İlçe Eşrafımızdan İrşadi Çakır Vefat Ett...

Kar Yağışı Eğribel Ulaşımını Olumsuz EtkilediSonraki Haber

Kar Yağışı Eğribel Ulaşımını Olumsuz Etk...

Haber Yorumları

  • sena21-11-2020 15:25

    Gençlerin her biri birer fidan; onlarında böyle güzel amaçlarda birlik olması çok güzel, yeşil güzeldir, sağlıkdır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar