Tüm Emekler Yemyeşil Alucra İçin

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tüm Emekler Yemyeşil Alucra İçin
Alucra ormanlarının geleceğe nefes olması için büyük emek veriliyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra ilçesinde belirlenen alanlarda fidan dikimi, bakım ve gençleştirme faaliyetleri devam ediyor. Alucra Orman İşletme şefliği bölgesindeki 54 hektar sahada tohumlama kesimi ve toprak işleme çalışmaları yapıldı.

Giresun Orman Bölge Müdürü Ahmet Güneş, bu çalışmalarla mevcut olan orman varlığının kalitesini daha iyi hale getirmeyi ve ormansız alanları bir an önce ağaçlandırmayı amaçladıklarını söyledi. Ormanlarda bakım çalışmalarının önemine işaret eden Güneş, "Ormancılık çalışmaları uzun soluklu olup meyvelerini 50-100 yıl sonra veren çalışmalardır. Bu esnada 50 yıl sonrasındaki hedefi yakalamak için mutlaka bakım çalışmaları yapılması gerekiyor." dedi.

Tarım alanlarında budama ve temizlik çalışmaları yapıldığı gibi mutlaka ormanlarda da bakım çalışmaları gerektiğini belirten Güneş, biyolojik ömrü tamamlanmış ağaçların alandan çıkarılarak yeni ağaçların yetişmesinin sağlanmasının önemli olduğunu vurguladı.

Alucra Orman İşletme Şefi Yaşar Aktaş;

"Alucra ilçemizde yaklaşık 40 hektar sahada tohumlama kesimi, örtü temizliği ve toprak işleme çalışmaları tamamlandı. Orman İşletme şefliğimiz 2020 yılı programında yer alan tabi tensil çalışmaları kapsamında, 2020 yılının bol tohum yılı olması nedeniyle önceden planlaması yapılan sahalarda tohum ekimi yapıldı.

Yapılan çalışmalar ile biyolojik ömrünü doldurmuş sarıçam ağaçlar alınarak, ormanlık alan içerisinde genç orman elde edilmesi amaçlanmıştır. Bu kapsamda toplamda Gökçebel ve Yükselen köylerinde 50 hektar sahada 200 kg tohum serpilerek yeni genç ormanların oluşması için çalışmalar aralıksız devam etmektedir." dedi.

Anahtar Kelimeler:
Ayı Saldırısına Uğrayan Fatih Caştur, Trabzon'da Tedavi OluyorÖnceki Haber

Ayı Saldırısına Uğrayan Fatih Caştur, Tr...

Alucra'ya 6 Adet Meyve Bahçesi KuruluyorSonraki Haber

Alucra'ya 6 Adet Meyve Bahçesi Kuruluyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar