Ufka Yolculuk Yarışmasının Ödülleri Verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ufka Yolculuk Yarışmasının Ödülleri Verildi
Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışmaları her sene farklı bir konuda yarışma düzenleyerek toplumda farkındalık oluşturmaktır.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

"Geçen sene yapılan "Güzel Ahlak" konusunun bir bütünleyeni olarak bu sene yarışmamızın konusu "ADAP" olarak belirlendi.

Adap, insana cemiyet içerisinde saygın bir birey olarak yaşayabilmek için lazım olan nezaket kurallarını öğreten, insani ilişkilerde uyulacak ölçülü ve nazik davranışların şeklini ortaya koyan, şahsı toplum içerisinde erdemli ve hürmete layık kılan söz, iş ve davranış biçimlerini kapsayan önemli bir kurallar bütünüdür. Geçmişten günümüze gelen  hem toplumu hem de insanı yücelten vazgeçilmez bir değerdir. Ancak toplumda yaşanan değişimler ve bireyselleşmeden dolayı adap gibi değerlerimiz göz ardı edilebilmekte ve zamanla yerini istenmeyen davranış şekillerine bırakabilmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalaık nedeniyle Ufka Yolculuk 8. Bilgi Yarışmasının yazılı sınavı 21 Haziran 2020 Pazar günü 08.00 - 20.00 saatleri arasında online olarak yapılmıştır.

Sınav sonucuna göre okulumuz öğrencilerinden;

Medine Karslıoğlu il ikincisi,  Ahmet Mevlüt Esgidir il üçüncüsü, Sevgi Darama il beşincisi, Beyza Senem İlhan il altıncısı, Baran Hamza Caştur il sekizincisi, Nehir Dolu il dokuzuncusu olmuştur.

Ufka Yolculuk Yarışması ödül töreni pandemi nedeniyle gecikmeli olarak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ünal Saraçoğlu ve İlçe Şube Müdürlerinin katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi. Ödül alan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz" denildi.

Anahtar Kelimeler:
Kuşburnu Yoğun İlgi GörüyorÖnceki Haber

Kuşburnu Yoğun İlgi Görüyor

Aile Hekimi AtandıSonraki Haber

Aile Hekimi Atandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar