Vali Bey'e Çağrımızdır!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vali Sarıfakıoğulları geçtiğimiz günlerde sıcak asfalt dökülen yayla yollarını inceledi, bizde Alucra, Çamoluk yolunu soralım istedik.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Cimer vasıtasıyla yaptığımız yazışmalara 2 aydır Karayolları Sivas 16.Bölge müdürlüğü henüz cevap vermedi, oysa ki sorduğumuz şey 5 yıllık planlarınız içinde Alucra ve Çamoluk
ilçelerini birbine bağlayan karayolunda bir çalışmanız olacak mı? idi.

Bu yazının cevabını beklerken Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, geçtiğimiz günlerde Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın 2018 Yılı DOKAP projesi kapsamında yayla yollarındaki devam eden sıcak asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceledi de bizde yayla da yaşayan insanların ne şanslı olduğunu birkez daha görme şansını yakaladık.

Yıl olmuş 2019! Ak Parti iktidarının 17.yılını bir iki gün önce kutlamasına şahit olduk. Ülkeyi 17 yıldır aralıksız bu iktidar yönetiyor. Dağlar taşlar doğu illerinde yol oldu, otoban oldu
bizde ise 5 yıldır Eğribel tüneli açılmadı, olsun biz yine de bekleriz.

Alucra ve Çamoluk ilçeleri ise her yerel seçimde %80'in altına düşmediği oy oranı ile Türkiye'de Ak Partinin enleri arasında yer alıyor.

Peki bu oy'a karşılık 1970'li yıllarda yapılan Alucra-Çamoluk ilçelerini birbirine bağlayan Devlet Kara Yolunun hali nedir?

Sayın Valim Alucra, Çamoluk ilçelerini yılda bir iki kez ziyaret ettiği için sanırım bu yolun durumu pek hafızasında kalmıyor!

Alucra'nın kaderi yoldan yana hep hüsran! Öte tarafta Şebinkarahisar, Suşehri yolunun rezalet hali, bu tarafta Çamoluk yolu dillere destan.

Alucra-Çamoluk ilçelerinin standartlara uymayan Karayolunda, yol kusurundan dolayı kaç trafik kazasının olduğunu, kaç kişi öldüğü bilen var mı?

Sadece bir örnek vereyim, Gürbulak köyünden Deli Cemal lakabıyla bilinen merhum Sait Uran'ın canını verdiği bu yolda suçu bu yolu kullanarak Çamoluk pazarında ürettiği üç beş pancarını satmak istemesi miydi?

Yada aynı kazada vefat eden demir ustası İhsan amcanın suçu neydi, basit bir trafik kazası mı?  

Sayın Vali Sarıfakıoğulları, geçtiğimiz haftalarda Giresun'da misafir ettiği Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile bu yolun akıbetini konuştu mu, konuşmadı mı gerçekten merak ediyorum. Gerçi Alucra ve Çamoluk ilçelerinin yetkililerinin davet edilmediği bir toplantı yapıldı ama olsun, biz hüsnü zan edelim.

Sayın Valim!

40 yıldan fazla süredir 10 cm dahi genişleme yada rahabilite edilmeyen yama üstüne yama yapılan Alucra - Çamoluk karayolunda da sizi sıcak asfalt dökülürken de resimlemek isteriz.

Dokap projesi kapsamında yapılan Yayla yolları nasıl bu ülke insanına hizmet ise, aynı hizmeti 40 yıldır Alucralılar, Çamoluklarda bekliyor!

Belki benim yetkimde değil diyebilirsiniz ama bu yolun bu şekilde daha fazla ölümlü kazaya sebep olmamasına vesile olabilirsiniz.

Bu ülkenin de vatandaşı olan Alucralılar artık bu yola bir çözüm bekliyor.

DOKAP projesi kapsamında yayla yollarından görüntüler..


 

Zaman zaman iki aracın dahi geçişemeyeceği, sahipsiz Alucra-Çamoluk Yolu

Giresun yaylalarının yolu sıcak asfalt gayet güzel ama öncesinde bu iki ilçenin karayolunun 40 yıl önce yapıldığı gibi olmaması lazım!

Aşağıdaki görüntü Sayın Cumhurbaşkanımızın 22.07.2001 Alucra Ekin Festivali sonrası ziyaret ettiği Çamoluk konuşmasıdır. Kendilerinin ifadesiyle bu yöre halkının kaderi bu yol DEĞİLDİR!!!

Anahtar Kelimeler:
Suyurdu Köyünde Baraj Projesine HAYIR!Önceki Haber

Suyurdu Köyünde Baraj Projesine HAYIR!

Alucra Vakfı Burs Başvuruları BaşladıSonraki Haber

Alucra Vakfı Burs Başvuruları Başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar