Vali'yi Veren, Oyu Alır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vali'yi Veren, Oyu Alır
Şebinkarahisar, 86 yıldır vilayetlik hakkının iadesini istiyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İstanbul Beşiktaş'ta Şebinkarahisar Ocaktaşı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen sahur programında vatandaşlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vilayetlik konusuna değinmedi. Soylu, Rusya'dan alınması planlanan savunma sistemi ve 23 Haziran seçimi hakkında konuştu.

Şebinkarahisar Vali'sini İstiyor

Sahur programında konuşma yapan Ocaktaşı Köyü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Servet Küçük, yaptığı konuşmasında Şebinkarahisar'ın 86 yıldır süren ve haklı davası olan vilayetlik hakkının iadesi ve hakkının geri verilmesini hatırlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vilayetlik konusunu es geçti. Bakan Soylu, gazetecilerin katıldığı programda, yaklaşık 1 saat süren konuşmasında, Rusya'dan alınması planlanan savunma  sistemi hakkında konuşurken, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine vurgu yaparak destek talebinde bulundu.

Seçim Öncesi Fırsat

Soylu'nun, vilayettik ile ilgili herhangi görüş beyan etmemesi ve sadece seçim odaklı konuşma yapması Şebinkarahisarlıların gözünden kaçmazken, bazı STK temsilcileri de "Vali'yi veren, oyu alır" yorumunu yaptı.

31 Mart'ta yapılan ve daha sonra iptal edilerek 23 Haziran'da yeniden  yapılmasına karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi, bürokrasi engeline takılan çok sayıda dosyanın önü açıldığı ve fırsat olduğu belirtiliyor.

Başta Şebinkarahisar'ın vilayetlik konusu olmak üzere çok sayıda yatırım için seçim öncesi büyük fırsat olarak değerlendiriliyor. Sahur programına, Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, AK Parti Beşiktaş ilçe Başkanı Ferşat Yıldırım, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Şebinkarahisarlı STK temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
Uçurtma Şenliğine Yoğun İlgiÖnceki Haber

Uçurtma Şenliğine Yoğun İlgi

Ezanı Güzel Okuma Yarışması YapıldıSonraki Haber

Ezanı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar