Vatandaşa Hizmet Ordusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vatandaşa Hizmet Ordusu
Giresun Valiliği kordinasyonunda, jandarma, polis, PTT ekibi, kamu görevlilerinden oluşan yaklaşık 10 bin kişi vatandaşa; güvenlik , denetim hizmeti veriyor, sosyal destek, yardım, maaş ve ödemelerini ulaştırmak için çalışıyor.

Koronavirüs ile mücadele bitmedi.  Halen Giresun Valiliğinin sevk ve idaresindeki İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Vefa Sosyal Destek Grupları çalışmalarına devam ediyor.

Giresun’da 11 mart tarihinden sonra Koronavirüs Pandemisiyle mücadele için adeta bir ordu kuruldu. Sağlıkçılar, belediye çalışanları, bu sürecin görünmez kahramanı olarak salgının yayılmasını önlemek için canla başla mücadele ettiler. Ancak bir de bunun dışında hizmetleri yürüten görevliler var.

Sadece Vefa Sosyal Destek Gurubu koordinesinde kent genelinde görevlendirilen bin 663 ekip ve 5 bin 361 personel sorumluluk bölgelerinde alınan kararların uygulanması ve denetim çalışmaları gerçekleştirdi. 6 bin 400 vatandaş 156 ihbar hattını arayarak taleplerini iletti. Sokağa çıkma ihlali ve yaşlılara vefa işlemleri kapsamında 3 bin 500 kişiye yardım edildi.

Koronavirüs Sürecinde Hizmet Ordusu

Alınan bilgiye göre, bugüne kadar merkezde 938 ve ilçelerde ise 688 olmak üzere il genelinde toplam bin 626 personel, vatandaşların yoğun bulunduğu cadde ve sokaklarda denetimler yaptı. İl Jandarma Komutanlığına bağlı bin 663 ekip ve 5 bin 361 personel de sorumluluk alanlarında çalıştı.

İl genelinde 56 polis ekibi, 16 PTT ile müşterek ekip, 66 çarşı ve mahalle bekçisi 3 bin adrese 2 milyon 779 bin 548 lira maddi yardım dağıtımı gerçekleştirildi. Kolluk kuvvetleri tarafından evlerde yapılan sosyal yardım, işsizlik ödemeleri ve emekli ödemeleri kapsamında bin 335 personel tarafından 7 bin 686 vatandaşa 17 milyon 404 bin 246 lira tutarında ödeme ulaştırıldı.

Anahtar Kelimeler:
Çakrak Köyüne Baz İstasyonu KuruluyorÖnceki Haber

Çakrak Köyüne Baz İstasyonu Kuruluyor

Alucra Halk Pazarı Yeniden AçıldıSonraki Haber

Alucra Halk Pazarı Yeniden Açıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!