Veteriner Sağlık Öğrencilerine Konferans

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Veteriner Sağlık Öğrencilerine Konferans
Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) Veterinerlik Bölümü öğrencilerine yönelik ilçemizde önemli bir konfrerans düzenledi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Yüksekokulda Laborant Veteriner Sağlık bölümü öğrencileri için ameliyat öncesi (preoperatif) hazırlık ve ameliyat (operatif) malzemeleri ile ilgili önemli bir eğitim konferansı yapıldı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Ortopedi Bölümü Sorumlu Hemşiresi Demet Albayrak düzenlenen konferansta  ameliyat öncesi hazırlık, ameliyatta yapılan işlemlerden ve ameliyatta kullanılan teknik malzemeler hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

Ameliyata girmeden önce alınan önlem ve dikkat edilecek hususlara değinen Albayrak, kullanılan malzemeleri tanıttı. Ameliyat öncesi hijyen ve temizliğin ne kadar önemli olduğunun altını çizen Demet Albayrak’a öğrencilere meslek hayatlarına atıldıklarında karşılaşabilecekleri riskleri anlatarak eğitici konferansı tamamladı.

Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mehmet Akif Sarı yüksekokul adına Demet Albayrak'a teşekkür plaketi takdim etti.

Anahtar Kelimeler:
Kütüphane ve Emniyet Müdürlüğüne ZiyaretÖnceki Haber

Kütüphane ve Emniyet Müdürlüğüne Ziyaret

Başkan Aybar’dan İkametgah ÇağrısıSonraki Haber

Başkan Aybar’dan İkametgah Çağrısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar