Yavru Ayı Koruma Altında

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yavru Ayı Koruma Altında
20 Nisan 2013 günü akşamı Alucra'nın Tohumluk köyünde bir Bozayı yavrusu annesinden ayrı bir şekilde bulunarak koruma altına alınmıştır.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

20 Nisan 2013 günü akşamı ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANLIĞI Giresun Şube Müdürlüğüne yapılan bir ihbar/başvuruda, Alucra ilçesine bağlı Tohumluk köyünde bir Bozayı yavrusu (Ursus arctos L.)’nun annesinden ayrı bir şekilde bulunduğu bildirilmiştir. Bu başvuru üzerine ekibimiz belirtilen yerleşim yerine gidip yavru bozayıyı bulan ve koruması altına alan Halil Parlak adlı vatandaşımızdan teslim almıştır.

Yavru bozayı, yetkililer tarafından teslim alındığında bakımsız, aç/susuz ve güçsüz neredeyse ölmek üzere olduğu görülmüştür.  İki aylık bozayı yavrusunun,  gelişmesi ve büyümesi için tam da annesine ihtiyacı olduğu bir dönemde, annesini kaybedişi hayatını tehlikeye sokmuştur.

Köylüler tarafından bulunan yavru bozayı koruma altına alınmış ve hatta annesine ulaşılabilir umuduyla ekimiz tarafından bir süre bulunduğu bölgede bekletilerek annesine kavuşabilmesi için yoğun bir çaba gösterilmiştir.  Gösterilen tüm çaba ve uğraşılara rağmen annesiyle buluşması sağlanamamıştır. Son halde yavru bozayının annesiyle buluşma ümidi de tükenince,  Şube Müdürlüğümüz ekibi tarafından Giresun’a getirilerek, geçici olarak, bakımı ve güvenli bir şekilde koruma altında kalması için Giresun Belediyesine ait Hayvanat Bahçesine bırakılmıştır.

Annesinden ayrı bir şekilde bulunan Bozayı yavrusu, önümüzdeki günlerde bakımı ve tedavisi yapılmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 2. Bölge Müdürlüğüne bağlı Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine götürülerek teslim edilecektir.


Anahtar Kelimeler:
Kılıçdaroğlu'ndan Şebinkarahisarlılara SözÖnceki Haber

Kılıçdaroğlu'ndan Şebinkarahisarlılara S...

Alucralı İşadamları Edirne-Çanakkale GezisindeSonraki Haber

Alucralı İşadamları Edirne-Çanakkale Gez...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar