Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz
Alucra Kaymakamlığı Başkanlığı’nda ilçedeki kurum amirleri ve öğrencilerin katılımıyla, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganı ile yaya geçici nöbeti tutularak sürücüler bilgilendirildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İçişleri Bakanlığı’nın 2019 yılını "Yaya öncelikli Trafik Yılı" olarak ilan etmesi sebebiyle yaya güvenliğinin sağlanması için çeşitli etkinliklerle bilgilendirme faaliyeti başlatıldı. Alucra’da da çeşitli yerlerde yaya geçitlerinde farkındalık nöbeti tutuldu.

Alucra Kaymakamı Aydın Göçer, Alucra İlçe Belediye Başkanı Suat Aybar, Alucra İlçe Emniyet Müdür Vekili Sercan Çetin, Alucra İlçe Jandarma Komutanı Hasan Parlak, ilçede görev yapan kurum amirleri ve çalışanları, okul müdürleri, öğretmenler  katılımıyla düzenlenen Yaya Geçidi Nöbetinde sürücülere broşür dağıtıldı ve bilgilendirme yapıldı.  Nöbet esnasında yaya geçidini kullanan vatandaşlara da yardımcı olundu, sürücülerden yol istendi.

Yaya Öncelikli Trafik Yılı

Trafikte sürücülerin yayalara öncelik vermelerini sağlamak için geçen yıl 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74'üncü maddesinde bir değişiklik yapılmıştı. Bu değişiklikle sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundaydı. Bu düzenlemeden hareketle; İçişleri Bakanlığı 2019 yılını "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan ederek ülke genelinde eş zamanlı olarak, "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" kampanyası başlatmıştı.

Anahtar Kelimeler:
İlçemiz Öğrenme Şenliğinde Temsil EdildiÖnceki Haber

İlçemiz Öğrenme Şenliğinde Temsil Edildi...

Alucra Belediyesi Az İmkanla Çok İş YapıyorSonraki Haber

Alucra Belediyesi Az İmkanla Çok İş Yapı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar