Yeşilyurtlular, Artık Sesimize Kulak Verin

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yeşilyurtlular, Artık Sesimize Kulak Verin
Giresun'un Alucra ilçesinde eski adı Çakmanus olan Yeşilyurt köyündeki yol sorunu köylüleri bezdirdi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

2014 yılında yapılan Alucra Barajı 2019 yılında tamamlanmış fakat kısa bir süre sonra gövde duvarında meydana gelen patlmama ile ilçemiz ciddi bir tehlike atlatmıştı. Yörede yaşayan ahali için hayati tehlike arz ettiği için gölet suyunun büyük bir bölümünün tahliyesine karar verilmişti.

Baraj yapımı nedeniyle uzun yıllardır bozuk olan Yeşilyurt köyü yolunun şimdide Barajın tamiri sonrasına ertelendiğini duyuyoruz.

Alucra Yeşilyurt Köyü Gençlik Kollarından Mesut Alış tarafından sosyal medyada paylaşılan bildirgede;  "Alucralı olarak yollarımız 6 yıldır bozuk köyümüze ve Gölet ziyaretine gelen gurbetçi misafir ve yerli turistler yolun bozuk olmasından dolayı şikayet derecesine ulaşan isyanlarını dile getirmekte. Araç sahipleri ise yolun bozuk oluşu nedeni ile araçların mekanik arıza ve araç lastiklerinin çabuk hasar görmesinden muzdarip. Gölet etrafında güvenlik bari yeri olmadığı için tedirgin, araç süren yöre halkı biz bu yolu biliyoruz dikkatli gidiyoruz ama yolu bilmeyen gurbetçi ve misafirler yaşanacak bir kazada gölet etrafında bariyer olmadığı için gölete düşmesi an meselesidir, önlemlerin alınmaması bizi derinden üzmektedir" denildi.

Yüzölçümü ve nüfus oranı ile Alucra ilçemizin en büyük köylerininde birisi olan Alucra Yeşilyurt Köyü, ilçemizin ticaret ve diğer faaliyetlerinde ayakta tutmakta olan önemli köylerimizden birisidir.

Böyle güzel ve önemli olan köyümüzün sıkıntılarını Devletimiz ve ilçedeki yetkililerimizin en kısa sürede çözüme kavuşturmasından şüphemiz yoktur.

Haber: Yavuz Kayacık

Anahtar Kelimeler:
Kürtün’de Terör Örgütüne Ait Depo BulunduÖnceki Haber

Kürtün’de Terör Örgütüne Ait Depo Bulund...

Karabörklü Gençlerden Örnek EserSonraki Haber

Karabörklü Gençlerden Örnek Eser

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar