Yetkililer Alucra'da Esnafları Denetledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yetkililer Alucra'da Esnafları Denetledi
Alucra Belediyesi Zabıta ekipleri, İlçe Tarım ve Toplum Sağlığı merkezi yetkilileri koronavirüs tedbirleri kapsamında, şehir merkezinde bulunan esnafları denetledi.

Alucra Belediyesi Zabıta ekipleri, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı yetkilileri korona virüs tedbirleri kapsamında denetimlerini yoğunlaştırırken, ilçede bulunan market, kasap, fırın, lokanta, pastane ve manav gibi işletmelerde hijyen kontrolü yaptı.

Yetkillerden alınan bilgiye göre, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası özellikle dezenfektan, temizlik ve kuru bakliyat ürünlerinde fahiş fiyat artışını kontrol altında tutmak amacıyla denetimlere ara vermeden devam eden ekipler, aynı zamanda halk sağlığını tehdit edebilecek unsurların oluşmasına da fırsat vermiyor. Bu kapsamda; market, kasap, fırın, lokanta, pastane ve manav gibi işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, genel ve kişisel hijyen koşulları kontrol edildi. Denetimlerde, korona virüs ve salgın hastalıklara karşı alınması gereken önlemler konusunda çalışanlar bilgilendirilerek, eldiven, bone ve maske kullanmayan çalışanların iş yerlerine de uyarılarda bulunuldu.

Anahtar Kelimeler:
Bakan Kurum Duyurdu, Taksitler 2 Ay ErtelendiÖnceki Haber

Bakan Kurum Duyurdu, Taksitler 2 Ay Erte...

Alucra Müftülüğü Görevlileri Yaşlılar İçin Sahaya İndiSonraki Haber

Alucra Müftülüğü Görevlileri Yaşlılar İç...

Haber Yorumları

  • hasan28-03-2020 03:46

    Pozmu veriyorsunuz denetlememi yapıyorsunuz?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!