Ziraat Odalarından Darbe Açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ziraat Odalarından Darbe Açıklaması
Giresun ve İlçe Ziraat Odaları ile il koordinasyon yönetim kurulu, darbe girişimiyle ilgili ortak bir basın açıklaması yaptı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

80 BİN ÜRETİCİ ADINA 15 ZİRAAT ODASI’NDAN ORTAK BİLDİRİ

Giresun Ziraat Odasında, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, ‘darbe girişimini’ kınadılar.

Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, yaptığı kınama konuşmasında, üretim ve ülke kalkınması için çaba harcadığımız el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiğimiz bu dönemde hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir iradeyi de tanımadıklarını belirten Yaman, "Gün milletin iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde, hiçbir gerekçeyle savunulamaz. Biz de hain planın açığa çıkmasının hemen başından itibaren, 4,5 milyon üyemizle darbeye karşı durduk. Demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıktık. Bütün çiftiler olarak yüce milletimiz önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bu bayrağa demokrasiye sahip çıkacağız. İktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması, ortak bir bildirinin altına imza atması bombalar altında meclisi terk etmemesi, demokrasi açısından çok büyük kazanımdır. Artık demokrasinin büyük bir olgunluğa ulaştığının göstergesidir" dedi.

Açıklamanın ardından oda üyeleri adına Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, darbe girişiminde şehit olanlara rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Anahtar Kelimeler:
Darbe Girişimi Alucra'da mı Başladı?Önceki Haber

Darbe Girişimi Alucra'da mı Başladı?

Çamoluk Derneği Basın AçıklamasıSonraki Haber

Çamoluk Derneği Basın Açıklaması

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar