Çağırgan Baba

Son dakika Çağırgan Baba haberleri ve Çağırgan Baba haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Çağırgan Baba ile ilgili 9 haber listeleniyor.

Çağırgan Baba Haberleri

Alucra'da Çağırgan Baba Dualarla Anıldı

Yavuz Sultan Selim Han’ın şehzadeliği döneminde 520 yıl önce ilk vakfettiği topraklarda gelenekler sürdürülüyor.

Çağırgan İsmail Hakkı Veli Mezarı Başında Anıldı

Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi anma programı, türbesinin bulunduğu Alucra Fevzi Çakmak Köyünde gerçekleşti.

Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Dualarla Anıldı

Bu yıl altıncısı yapılan Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi anma programı, türbesinin bulunduğu Alucra Fevzi Çakmak Köyünde yapıldı.

Gönül Alperenlerinden Çağırgan İsmail Hakkı Dualarla Anıldı

Bu yıl beşincisi pandemi nedeniyle kısıtlı olarak yapılan Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi anma programı, türbesinin bulunduğu Alu...

Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Dualarla Anıldı

Bu yıl dördüncüsü yapılan Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi anma programı, türbesinin bulunduğu Alucra Fevzi Çakmak Köyünde yapıldı...

Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Dualarla Anıldı

Alucra Fevzi Çakmak Köyü mezarlığında metfun bulunan Türk İslam büyüklerinden Es-Seyyid Mevlana Çağırgan İsmail Hakkı Veli dualar eşliğinde anıldı.

Çağırgan Baba Sizi Çağırıyor

Alucra Fevzi Çakmak Köyünde medfun bulunan Es-Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Baba belgeseli TGRT televizyonunda yayınlanıyor.

Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Dualarla Anıldı

Alucra Fevzi Çakmak Köyünde medfun bulunan Es-Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Baba bu yıl yapılan ikinci anma etkinlikleriyle anıldı.

Çağırgan Babanın Vakıf Senedindeki Sır

Alucra'nın Zıhar (Fevzi Çakmak) köyünde 1341 yılında vakfedilmiş olan Zıhar Tekkesi'nin vakıf senedindeki sırrı analiz edeceğiz. Zira 1341 tarihi itib...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz