Dsi

Son dakika DSİ haberleri ve DSİ haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. DSİ ile ilgili 48 haber listeleniyor.

Dsi Haberleri

DSİ Alucra'da Köprü ve Dere Islah Çalışması Yapacak!

Devlet Su İşleri Trabzon Bölge Müdürlüğü Alucra ve Şebinkarahisar'da önemli altyapı projeleri için yüklenici firmalarla imzaları attı.

DSİ, Giresun'da Yapımı Devam Eden Göletleri Değerlendirdi

Giresun, Gümüşhane ve Bayburt illerinde inşaat çalışmaları devam eden 24 göletin son durumu, değerlendirme toplantısında masaya yatırıldı.

Muhtarlar Ankara'da Bekleyen Projelerini Sordu!

Alucra Hacılı köyü muhtarı Onur Taşkın ve Fevzi Çakmak Köyü muhtarı Nazım Darama bekleyen projelerini görüşmek için Ankara'da kurum ziyaretleri yaptı.

Selin Ardından 3 Yılda Kabuk Değiştirdi

11 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu sel afetinin ardından yeniden yapılan konut ve iş yerleri ile modern görünüme kavuşan Dereli ilçe...

Giresun’un 4 Noktasında Kapsamlı Risk Çalışma Başlatıldı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Giresun’un 4 farklı noktasında taşkın riskleriyle alakalı kapsamlı çalışma başlatıldı.

Alucra Barajı İle Alakalı Açıklama

Alucra Barajında meydana gelen sızıntı ile alakalı Giresun Valisi ilçemize gelerek incelemelerde bulundu.

DSİ, Alucra'daki Çalgan Barajı İnşaatını İnceledi

Devlet Su İşleri Trabzon 22. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Giresun'un Alucra ilçesindeki inşası süren barajları inceledi.

Çamoluk’taki DSİ Yatırımları İstişare Edildi

Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz, ilçedeki DSİ yatırımlarıyla alakalı bilgi almak için bölge müdürü Cengiz Han Kılıçaslan’ı makamında ziyaret etti.

Büyük ve Küçük Su İşleri Projeleri Değerlendirildi

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, İl genelinde DSİ’nin yürüttüğü büyük ve küçük su işleri projeleri hakkında bilgiler aldı.

DSİ Şube Müdürü Alucra'da İncelemede Bulundu

DSİ Giresun Şube Müdürü Hamdi Kotan ve beraberindekiler Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar'da DSİ yatırımlarında incelemelerde bulundu.

Giresun’u Sel Fena Vurdu! Dereler Taştı, Yollar Göle Döndü

Giresun'un Piraziz ve Yağlıdere ilçelerinde etkili olan şiddetli yağış, dere taşkınına ve ani su baskınlarına neden oldu.

Yeşilyurt ve Alucra Barajlarında İnceleme

DSİ Trabzon 22. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ikmal ihalesi yapılan Alucra ve Yeşilyurt Barajlarında incelemelerde bulundu.

Kılıçkaya Barajı Doldu: Piknik Alanı ve Sosyal Tesisleri Su Bastı

Sivas'ın Suşehri ilçesinde yağışların etkisiyle yüzde 100 doluluğa ulaşan Kılıçkaya Barajı'nın kenarındaki piknik alanı ve sosyal tesisleri su bastı.

Kılıçkaya Barajı’nda 7 yıl Sonra Kapaklar Açıldı

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, yağışların etkisiyle yüzde 100 doluluğa ulaşan Kılıçkaya Barajı'nda taşkın riskini önlemek için kapaklar açıldı.

Görele, Eynesil ve Çamoluk’ta DSİ Yatırımları Sürüyor

Devlet Su İşleri’nden Görele, Eynesil ve Çamoluk ilçelerine mevcutların yanı sıra yeni yatırımların yapılacağı duyuruldu.

DSİ'den Bereketli Topraklara Cansuyu

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde DSİ’nin idari imkânları ile inşa edilen sulama göleti, bereketli topraklara hayat verecek.

Alucra Barajı için Sözleşme İmzalandı

Alucra Barajı İkmali işinin yapım sözleşmesi Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan ile yüklenici firma temsilcisi arasında imzalandı...

Alucra Barajı için beşinci ihale yapıldı, 90 Milyon TL'ye yeniden yapılacak

Giresun'un en büyük gövde yüksekliğine sahip Alucra Barajı, 15 Mart 2019 tarihinde ana gövdede meydana gelen çökme sonucu patlamıştı, beşinci ihalede...

Taşkınlara karşı yeni sistemler uygulanacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, kentsel alanlar, şehirleşme ve iklim değişikliğinin su kaynakları üzerindeki etkilerinden dolayı, akış rejiminde düzensizlik...

Alucra Çalgan Barajı Yeniden İhale Edildi

Alucra Çalgan Köyünde yapımı çeşitli nedenlerle yarım kalan Çalgan Barajı DSİ 22 Bölge Müdürlüğünce yeniden ihale edildi.

İl Meclis Üyesi İrfan Dikbaş'la Alucra'yı konuştuk - 2

Giresun İl Genel Meclis üyesi aynı zamanda Giresun İl Genel Meclisi Başkan Vekili İrfan Dikbaş'la Alucra'ya gelen yatırımları ve partisinin çalışmalar...

Alucra Barajı İhalesi Dördüncü Kez İptal

15 Mart 2019 tarihinde ana gövdede meydana gelen çökme sonucu patlayan Alucra Barajı 4 yıldır ihale edilemiyor.

Yeşilyurt Haşhaş Göletine Yeni Sözleşme İmzalandı

Alucra'nın kaderine terk edilmiş bir başka sulama göleti olan Yeşilyurt Haşhaş Göletinde yeni yüklenici firma ile ikmal sözleşmesi imzalandı.

Aktepe Göleti Yeniden Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Eski Bakan Veysel Eroğlu'nun talimatıyla yapımı başlayıp 6 yıldır akıbeti netleşmeyen Aktepe Göletinde yeniden ihale yapıldı, yeni yüklenici firma ile...

DSİ, Giresun'a Yeni Göletler Yapacak

DSİ 22. Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan, “Bölge illerimizi kalkındırmak amacıyla inşa ettiğimiz baraj, gölet, taşkın kontrol ve içmesuyu tesislerin...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz