16 Milyon Müslümanın Katili Birleşmiş Milletler

mask

Birleşmiş Milletler Örgütü (BM), 24 Ekim 1945'te kurulmuş ve kendisini dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslararasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmayı amaçlayan uluslararası bir örgüt olarak tarif etmiştir.

II. Dünya savaşı bitikten sonra kurulan Birleşmiş Milletler dönemimde 1945 yılından günümüze kadar yaklaşık 16 milyon Müslüman emperyalist güçler veya onların çıkarttığı iç karşılıklar yüzünden öldürüldü. Müslüman toplumlara yapılan bu katliam ve soykırımlarda ya tetiği direk çeken yâda azmettirici konumunda Birleşmiş Milletlerin beş daimi üyesi olan ABD, Rusya, Fransa, Çin ve İngiltere bulunmaktadır.

Yaptıkları bu zorbalıklar ve soykırımlarda 30 milyondan fazla Müslüman mülteci konumda başka ülkelere sığınmış, 50 milyondan fazlası yaralanmış veya evinden olmuştur. Birleşmiş Milletler beş daimi üyesinin amaçların dünya barışı değil de kendi çıkarlarını sağlamak amacıyla Müslüman kanı akıtmakta hiçbir vicdan taşımadıkları apaçık ortadadır. Müslüman toplumlarım elinde olan trilyonlarca dolara karşılık gelen yeraltı ve yer üstü kaynakları sözde dünya ya barış getirmeyi amaçlayan BM’nin 5 daimi temsilcisi tarafından sömürülmüştür. Sınırlarını cetvellere çizdikleri Arap ve Afrika devletlerini daha iyi sömüre bilmek ve o devletleri güçsüz bırakmak için başlarına diktatörleri getiren, daha sonra yeniden işgal etmek için bahar havası estirip işgal eden meşhur beşlidir. Bu sömürü düzenini sağlamak için devletlere ya doğrudan savaş açarak veya ipleri kendi ellerinde olan diktatörlerce veya kurdukları terör örgütleri oluk oluk Müslüman kanı akıtmışlardır.

Bir ülkeyi sömüre bilmenin en kolay yolu o ülkeyi güçsüz ve muhtaç duruma getirmektir. Bunun için dünyadaki Müslüman nüfusu barından ülkelere başlarını kaldırmasın, güçsüz ve aciz kalsın diye birçok terör örgütü kurup yönettiler. Türkiye için PKK, PYD, YPG ve FETO terör örgütlerini, Irak, Suriye, İran’ı bölmek ve dahi iyi sömürebilmek için PYD, YPG, PJAK ve DEAŞ terör örgütlerini her türlü desteği verdiler. Hemen hemen bütün Arap ülkelerinde olan IŞID ve DEAŞ’i terör örgütlerini, Pakistan, Afganistan ve Sudi Arabistan’ı sömürmek için El Kaideyi ve Taliban terör örgütlerini, Nijerya, Nijer, Kenya, Çad, Kamerun ve Benim sömürmek için Boko Haram terör örgütlerini kurup ve besleyen Birleşmiş Milletler’ nin 5 daimi üyesidir.

Fransızları 1954-1962 tarihleri arasında Cezayir’i işgal ederek 1,5 milyon Müslümanı katlederek Dünya tarihini en büyük soykırımı yaptılar. Milyonlarca insana hiçbir vicdanın ve aklın kabul etmeyeceği işkencelerle öldürdüler. On binlerce kadına tecavüz ettiler, ellerini, kollarını kestiler. Cezayir toplumu üzerinde silinmeyecek acılar bıraktılar. Onlarca Afrika ülkesi benzer şekilde Fransız devleti tarafından yakıldı yıkıldı.

Ruslar 1979-1992 yılları arasında Afganistan’ı işgal ederek 1, 5 milyon Müslümanın ölümüne sebep oldu. Kendi egemenliği altında olan Tatar ve Ahıska Türklerini sürgün ederek 230 bin Müslümanı öldürdü. Kafkaslarda ve Çeçenistan’da yaptıkları soykırımlarda 150 bin Müslüman hayatını kaybetmiştir.

Çin 1949 Doğu Türkistan’ı işgal etti. O tarihinden bu güne kadar akla gelmeyecek işkenceler 500 bin Müslümanı katletti. Milyonlarca Kuran-ı Kerim yaktılar, binlerce cami yıktılar. Bazı kaynaklara göre öldürülen Türk sayısı 35 milyonu bulmaktadır.

ABD, İngiltere 1991 Irak’ı işgal etmeye başladı. Daha önce Irak’ın başına getirdikleri ve desteklikleri Saddam Hüseyin’e 300 bin kişinin ölüme sebep olmuştu. Diktatörü indirmek, ülkeye sözde demokrasi getirmek bahanesi ile başlattıkları işgal girişiminde şimdiye kadar 2 milyon kişi katledildi. Irakta halkını mezhep ve ırk tabanlı ayrıştırarak sonucu olmayan bir kargaşa ve iç savaş ortamında bıraktılar. Hapishanelere doldurdukları insanlara akıl almaz işkenceler yaptılar, sivil halkı bilgisayar oyunu oynar gibi öldürdüler.

ABD, İngiltere desteğiyle Filistin topraklarına kurmak için uğraştıkları İsrail devleti için uyguladıkları sistematik soykırımlarla 20 bine yakın Müslüman katledildi. Filistin İstatistik Merkezi verilerine göre, topraklarını terk ederek mülteci durumuna düşenlerin sayısı 5 milyon 900 bine ulaşmış durumdadır. Filistinlilerin toplam nüfusu 12 milyon civarında olduğu hesaplanırsa, mülteciler ise bu rakamın neredeyse yarısını oluşturmaktadır. Filistinler için farklı ülkelerde BM tarafından kurulan mülteci kamplarında halk fakirlik işsizlik ve çaresizlik içinde uluslararası yardıma muhtaç durumda yaşamaktadır.

İsrail’in güvenliğini sağlamak amacıyla etrafında bulunan Suriye, Lübnan, Ürdün, Irak, Sudan, Somali, Yemen ve Mısır ülkeleri savaşlarla ve iç karışlıklarla güç olmaktan çıkardılar. Yakın bir zamanda Suudi Arabistan sıra geleceği aşikârdır. Yakın tarihimizde Avrupa’nın göbeğinde Bosna’da 1992-1995 yılları arasında Bosna’da 250 bin Müslüman hayatını kaybetti, 2 milyondan kişi evlerini terk etti. 10 binlerce kadın tecavüze uğrayarak dünyanın gözleri önünde sistematik bir soykırıma tabi tutuldu.

ABD tarafından kurulan DEAŞ’ı Suriye topraklarından çıkarmak bahanesiyle ABD ve Rusya Suriye ye geldiler. Çıkardıkları iç savaşta 1 milyon Müslümanı öldürdüler. 9 Müslüman evlerini terk ederek mülteci durumda yaşamaktadır. Ülkenin her tarafı yakıldı yıkıldı. Eski adı Burma olan Myanmar'ın Arakan Eyaletinde yaşayan Müslüman azınlığa yönelik Budist rahipler ve Myanmar Ordusunun düzenlediği katliamlarda 40 bin kişi akıl almaz işkencelerle öldürüldü. Mülteci olarak komşu ülke Bangladeş'e sığınan Müslümanların sayısı 1 milyona ulaştı. Bu gün bütün dünyaya gözü önünde 10 binlerce Müslüman canlı canlı yakıldı. 10 binlerce kadın tecavüze uğradı. Bu katliamları yapan Myanmar Devlet başkanına Nobel Barış Ödülü verdiler. Bunların barış anlayışı öldürülen Müslüman sayısı ile orantılı.

Sonuç olarak Birleşmiş Milletler Örgütü aslında II. Dünya Savaşının bitiminde savaşın galibi ülkeler tarafından, kendi aralarında anlaşmazlığı ortadan kaldırarak dünyayı daha iyi sömürmek ve kendi güvenliklerini tehdit edebilecek bir savaşın önüne geçebilmek amacıyla kurulmuştur. Dünyadaki en büyük terör örgütü Birleşmiş Milletler Terör Örgütüdür.

Ali İhsan DİKBAŞ

21.02.2018 - Londra

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali İhsan DİKBAŞ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.