Cafer UÇMAZ

Cafer UÇMAZ

Mail: cafer@site.com

Alucra Belediye Başkan Adaylarımızın Dikkatine!

Öncelikle bu güzel göreve talip olma cesaretini gösterdikleri için bütün adaylarımızı tebrik eder başarılar dilerim.

Şahsım adına ben şu an açıklanan bütün adaylardan ümitliyim. Hepsi de Alucra’nın çilesini çeken, sorunlarını bilen ve çözüm üretmeye çalışacak adaylar. En çok kendini kim ifade edebilirse, kendini tanıta bilirse ve sorunlar şunlar ve bu sorunları şu şekilde çözebileceğim diye kim çözüm üretirse o kazanacaktır kanaatindeyim.

Âcizane bir fikir oluşturma açısından bu kampanya döneminde parasız pulsuz, tamamen devletin yapacağı bir hizmeti kampanyalarına dâhil etmelerini, talep etmelerini ve gelmesi için bütün adayların talip olması gerektiğine inanıyorum. Doğal gaz. Alucra’da niye olmasın. Yanı başımızda Şiran’da var. Hiç bir zaman Alucra’ya gelmeyecektir. Getirmezlerde. Çünkü Maliyeti yatırımını kurtarmaz derler vs.vs. Ancak bir alternatif var. Şebinkarahisar’a doğal gaz gelecektir. Bizim yapmamız gereken bu gazın güzergâhını Şiran-Alucra-Şebinkarahisar olarak zorlamak ve istemektir. Ancak o şekilde Alucra’ya doğalgaz gelebilir. Şebinkarahisar’a başka güzergâhtan gaz giderse Alucra’ya gelmesi çok zor olur.

Doğal gaz gelmeden kaloriferli binada her daireden 2250 dolar kömür parası topluyorlardı. Bugünün parası ile 12 bin TL. Her ay kaloriferciye yakma parası 50 TL. 600 TL ediyor. Her ay bir tüp. Yıllık 1200 TL. Elektrikli şofben vs. 15000 TL yi buluyordu. Aylık ortalama 120 TL doğal gaz parasına yıllık yaklaşık 1500 TL ye hepsini halledeceksiniz. Yıllık 13000 TL size kâr kalacak ve 24 saat sıcak su ve evin her yeri aynı oranda sıcak ve temiz. Ayrıca odun, kömür soba temizleme işleri olmayacak. Yani doğal gaz temizlik demek, temiz hava demek, medeniyet demek. Yeni iş oluşumu ve 50-100 kişiye iş, aş ekmek demek.

Onun için bütün belediye başkan adayı hemşerilerimizin doğal gaz gelmesi için çalışması, talep etmesi ve devlet organlarını zorlaması gerek. Valla bizden söylemesi.

Allah yar ve yardımcınız olsun. Başarılar diler hak eden ve nasip olan kazansın dileklerimle. Hoşça kalınız.                                                                                                                                                                                    Cafer UÇMAZ
Ocak 2019
Hendek/Sakarya

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar