Dereli Yolu, Ulaşım Süresini Yarıya Düşürdü

Doğu Karadeniz'i İç Anadolu'ya bağlayan ana güzergahlardan biri olan Dereli kara yolu, ulaşım süresini kısaltarak konforu artırdı.

Devlet Desteğiyle Manda Yoğurdu Tesisi Kurdu

Giresun Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Geldi, devlet desteğiyle manda yoğurdu üretim tesisi kurdu.

Sel Afeti Sonrası Yapılan Yatırımlar Tersine Göç Başlattı

Giresun’da yaşanan sel afeti sonrası Dereli’de sel sonrası 3 binlere düşen nüfus ilçeye yapılan yatırımlar ile 10 binlere yükseldi.

Giresun'da 8 Köye 100 Süt Sığırı Dağıtıldı

Orman ve Köy İlişkileri Dairesi (ORKÖY) ve Dereli Orman İşletme Müdürlüğü'nün desteğiyle, sekiz köye toplamda 100 adet süt sığırı dağıtımı gerçekleşti...

Giresun'un O İlçesinden Avrupa'ya İhracat

Giresun'un Dereli ilçesi Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, bir süredir sürdürdükleri girişimler sonucu tekstil firmalarının ilçeye yatırım yapmaya baş...

Selin Ardından 3 Yılda Kabuk Değiştirdi

11 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu sel afetinin ardından yeniden yapılan konut ve iş yerleri ile modern görünüme kavuşan Dereli ilçe...

Giresun'un Yüksek Kesimlerinde Kar Yağışı Etkili Oldu

Giresun'un alçak kesimlerinde etkili olan şiddetli yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü. Yaylalar beyaza büründü.

Devrilen Traktörün Altında Can Verdi

Giresun’un Dereli ilçesinin Yavuzkemal Beldesinde meydana gelen trafik kazasında, traktör sürücüsü hayatını kaybetti.

Yavuzkemal'de Uygulamalı Tarıma Tam Not

Dereli ilçesinin 1700 rakımlı Yavuzkemal beldesinde yapılan ‘uygulamalı tarım alanı’ her kesimin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bu Göl Avrupa'da Değil, Giresun'da!

Giresun'un Dereli ilçesinde bulunan Karagöl görenleri hayran bırakıyor.

Kümbet Yaylası'ndan 2 Ton Çöp Toplandı

Giresun İl Özel İdaresi, Giresun'un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kümbet Yaylasında çöp toplama etkinliği düzenledi.

Kurduğu Hobi Bahçesi İle Belde Halkına Seracılığı Sevdirdi

Giresun’un Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Adem Önal, çalışkanlığı ile dikkat çekerken 1700 rakımlı beldenin de çehresini değiştiriyor.

Buğra İbrahim Gülal Kontenjan Listesinde

Son sezon Es Es Gençlikspor’da forma giymiş olan hemşerimiz Buğra İbrahim Gülal 2023-2024 Sezonu öncesi Derelispor ile anlaştı.

Mavi Göl ve Göksu Travertenleri Ziyarete Kapatıldı!

Giresun’un önemli turizm destinasyonlarından olan Mavi Göl ve Göksu Travertenlerini aşırı yağış medeniyle ziyarete kapatıldı.

Kayıp Şahsı Arama Çalışmaları Sürüyor

Giresun’da geçtiğimiz hafta meydana gelen aşırı yağışlar sonrasında merkeze bağlı Duroğlu Beldesi başta olmak üzere, köy ve mahallelerde meydana gelen...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz

Bölge Seç

Aşağıdaki filtreden farklı bir il yada ilçenin haber arşivine bakabilirsiniz