Üreticilere Kuşburnu Fidanı Dağıtıldı

Gümüşhane’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Kuşburnu Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında üreticilerimize kuşburnu fidanı da...

Koza Altın’dan Alucra Sınırına Bir Maden Projesi Daha

Koza Altın İşletmeleri, Alucra ile Kürtün ilçesi sınırında bulunan bölgeye altın, gümüş, bakır, kurşun ve çinko çıkarmak için ÇED başvurusu yaptı.

Şiran'da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu!

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı, Şiran ilçesinde düzenlediği operasyonda göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeyi çökertti.

Ayı Saldırdı! Ambulans Helikopterle Trabzon'a Götürüldü

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde domuz avına giden avcıya ayı saldırdı, yaralanan kişi ambulans helikopterle Trabzon'a götürüldü.

Cadde Ortasında Silahlı Kavga:1 Ölü

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinin en işlek caddesinde meydana gelen kavgada silahlar konuştu, olayda bir kişi yaşamını yitirdi.

Ayılar Bu Seferde Üniversiteye İndi

Gümüşhane'de cep telefonu kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde, bir ayının Gümüşhane Üniversitesi kampüsüne girdiği görülüyor.

Şiran'a Geri Göç Etti, Köyüne 8 Milyonluk Çiftlik Kurdu

Ankara'dan Şiran İlçesi'ne göç eden Gökhan Mercan, köyünde 2019 yılında kurduğu küçükbaş hayvan çiftliğini büyükbaş ithal cins hayvana dönüştürüp yöre...

Kelkit ve Şiran'da Uyuşturucu Operasyonu

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Kelkit ve Şiran ilçesinde kaçak kazı ve kenevir operasyonu gerçekleştirdi.

Jandarma’dan Şiran’da Uyuşturucu Operasyonu

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde Jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda 105 gram esrar ve 11 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Kürtün'de Kaçak Silah Operasyonu

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat / Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubeleri ile Kürtün İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kürt...

Kelkit’in Yeni Sağlık Tesisi Gün Sayıyor

Kelkit ilçesinde ihalesi 2020 yılında yapılan ve içerisinde İlçe Sağlık Müdürlüğü, 112 Komuta Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Mer...

Ayılar Tarlaları Talan Etti

Gümüşhane’nin birçok noktasında son dönemde sayıları artan ayılar yüzünden vatandaşların yaz boyu bin bir güçlükle ürettiği sebze ve meyveler talan ed...

Deneme Amaçlı Ekilmişti, Şimdi Fabrikası Kurulacak

Gümüşhane'ye bağlı Kelkit Belediyesi tarafından deneme amaçlı ekilen ayçiçeği için fabrika kurulması için görüşmeler başladı.

Tomara Şelalesinde Bir Canlı Türü Keşfedildi

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde bulunan Tomara Şelalesi’nde yeni bir canlı türü keşfedildi.

Yakıt Doldurduğu Traktörün Altında Kalarak Can Verdi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde yakıt doldururken hareket eden traktörden düşüp tekerleğinin altında kalan çiftçi hayatını kaybetti.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz

Bölge Seç

Aşağıdaki filtreden farklı bir il yada ilçenin haber arşivine bakabilirsiniz