Trafik Kazası Sonrası Çıkan Yangın Çevreye Sıçradı

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde kaza yapan otomobil çarpmanın etkisiyle alev aldı. Küle dönen otomobilde bulunan 2 kişiyi vatandaşlar çıkardı.

Şiranlılar Tersun Dağı'na Tünel İstiyor

Yapıldığında Trabzon limanını en kısa yoldan İç Anadolu’ya bağlayacak olan İkisu-Şiran karayolu üzerindeki Tersun Dağı tüneline dikkat çekmek için 2 b...

Ömer Asaf Bebek İçin Alucra'da Kermes Düzenlendi

Alucra'da ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastalığıyla mücadele eden 19 aylık Ömer Asaf Ka...

Şiran'da Tarihi Eser Operasyonu

Gümüşhane ilinin Şiran ilçesine bağlı Yeşilbük Beldesi Konaklı Mahallesinde Jandarma ekipleri tarafında yapılan aramada tarihi eser ele geçirildi.

739 Yıldır Dimdik Ayakta

Gümüşhane’nin Şiran İlçesi Kırıntı Köyü sınırları içerisinde bulunan Kirani Evliya Ardıcı kültürel mirasın canlı tanığı olarak dimdik ayakta duruyor.

Çekirgelerin İstila Ettiği Köyde İlaçlama Başlatıldı

Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde çekirgelerin istilasına uğrayan Çevrepınar köyünde ilaçlama çalışmaları başlatılırken köy sakinleri rahat bir nefes aldı...

Çekirgeler Köylerini Bastı!

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinin Çevrepınar köyü başta olmak üzere pek çok köyü çekirge sürüleri bastı, bahçeler perişan oldu.

Şiran Yolunda Trafik Kazası

Gümüşhane’de son bir ayda aynı noktada gerçekleşen 4. kazada kontrolden çıkan tır önce kamyona ardından da yol kenarında park halindeki otomobile çarp...

Yayla Yollarında Karla Mücadele Devam Ediyor

Gümüşhane’de Mayıs ayının ikinci yarısında yüksek kesimlerde yüksekliği yer yer 4 metreyi bulan karlı kaplı yayla yollarında çalışmalar devam ediyor.

Kurtbeli-Kazıkbeli Yayla Yolu Yapım İhalesi

Gümüşhane Kürtün ilçesi Beytarla Köyü ile Giresun Alucra Kurtbeli geçidi sınırı arasında yol ve sanat yapıları için ihale yapılacak.

Jandarma Definecilere Suçüstü Yaptı

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde istihbari çalışmayı değerlendiren İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri define kazısı için arama yapan şahıslara suçüstü ya...

Kelkit, Kendi Çiçeğini Yetiştirmeye Başladı

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Belediye tarafından örtü altı çiçek yetiştirmek için kurulan seraların tamamlanmasıyla çiçek üretimine başlanıldı.

Ayılar Yayla Evlerine Dadandı

Kış uykusundan uyanıp yiyecek arayışındaki ayılar yayla evlerine dadandı, aç ayılar girdikleri evlere büyük zarar verdi.

Yeni Zigana Tüneli açılıyor!

Doğu Karadeniz'i Orta Doğu, Kafkaslar ve İran'a bağlayan tarihi İpek Yolu güzergahında inşa edilen Yeni Zigana Tüneli'nin açılışına sayılı günler kald...

Yavru ayı ‘Yogi’ evin maskotu oldu

Gümüşhane'de Okan Berker, yol kenarında bularak evine getirdiği ayı yavrusunu, bir gece baktıktan sonra yetkililere verdi.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz

Bölge Seç

Aşağıdaki filtreden farklı bir il yada ilçenin haber arşivine bakabilirsiniz