Koza Altın’ın Gümüşhane - Giresun Sınırındaki Projesine Tepki

Türkiye’nin maden konusunda en önemli firmalarından biri olan Koza Altın işletmesi Gümüşhane/ Kürtün’ün Giresun sınırındaki bölgelerde projeye hazırla...

Ekmek Arası Tabanca!

Gümüşhane'de jandarma ekiplerince yapılan çalışmada ekmeğin içerisine gizlenmiş ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Gümüşhane'nin 2 Köyü Giresun'a Bağlandı!

2019 yılında yapılan referandum sonra Gümüşhane'nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş ve Günyüzü köyleri, 34 yıl sonra tekrar Giresun'a bağlandı.

Yeni Kiracısı Tilki Oldu

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinin Günyüzü köyünde ilginç bir olay yaşandı. Köy sakinlerinden Şükrü Çoban, evinin önüne kadar gelen bir tilkiyle dakikalarc...

Ayılar Yayla Evlerini Talan Etti

Komşumuz Kürtün ilçesine bağlı Davunlu obasında kış uykusuna yatamayan ayılar yayla evlerine girerek evleri talan edip maddi hasara yol açtı.

KOZA’ya Bir Davada Beytarla Muhtarlığından

Alucra sınırında bulunan Gümüşhane Kürtün ilçesi Beytarla Köyü Taşlık Yaylasında Koza Altın işletmelerine verilen ÇED gerekli değildir raporunun iptal...

Koza Altın’dan Alucra Sınırına Bir Maden Projesi Daha

Koza Altın İşletmeleri, Alucra ile Kürtün ilçesi sınırında bulunan bölgeye altın, gümüş, bakır, kurşun ve çinko çıkarmak için ÇED başvurusu yaptı.

Kürtün'de Kaçak Silah Operasyonu

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat / Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubeleri ile Kürtün İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kürt...

Yayla Yollarında Karla Mücadele Devam Ediyor

Gümüşhane’de Mayıs ayının ikinci yarısında yüksek kesimlerde yüksekliği yer yer 4 metreyi bulan karlı kaplı yayla yollarında çalışmalar devam ediyor.

Kurtbeli-Kazıkbeli Yayla Yolu Yapım İhalesi

Gümüşhane Kürtün ilçesi Beytarla Köyü ile Giresun Alucra Kurtbeli geçidi sınırı arasında yol ve sanat yapıları için ihale yapılacak.

Ayılar Yayla Evlerine Dadandı

Kış uykusundan uyanıp yiyecek arayışındaki ayılar yayla evlerine dadandı, aç ayılar girdikleri evlere büyük zarar verdi.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz

Bölge Seç

Aşağıdaki filtreden farklı bir il yada ilçenin haber arşivine bakabilirsiniz